Pretekli dogodki

Občni zbor TD Artiče

sreda, 14. februar 2024, 18.00

Prosvetni dom Artiče

Letni zbor članov Turističnega društva Artiče.

Strokovna ekskurzija po Krasu

petek, 17. november 2023, 9.00

Kras

Na mrzlo sobotno jutro smo se skupaj s turističnim društvom Bizeljsko odpravili na strokovno ekskurzijo proti Krasu. Naša vodnica Katja Pongračič nam je pripravila čudovit program:

• obisk Štanjela
  • degustacija v pršutarni v Kobjeglavi
  • obisk Krompirjeve jame
  • pozno kosilo v smislu osmice – Pr Lebanu v vasi Lipa .

Dan se je razvil v zelo toplega in prijetnega.  S člani TD Bizeljsko smo ugotovili da imamo veliko skupnih interesov, podelili smo si dobre prakse delovanja društva. Veliko pa smo se naučili tudi od kraških somišljenikov.

Donacija družini Črpić

Dobrodelnost

ponedeljek, 13. november 2023, 15.30

Turistično društvo Artiče se je odločilo, da bomo malo dobrodelni. Del sredstev zbranih s prostovoljnimi prispevki na golažijadi smo donirali družini Črpič, ki jih je letos prizadela ujma. Rečejo zrno na zrno pogača, kamen na kamen palača.

Kuhanje Županovega golaža 2023

petek, 13. oktober 2023, 7.0013.00

Vodovodni stolp Brežice

Kakor vsako leto smo se tudi letos udeležili kuhanje županovega golaža v središču Brežic. Vreme je bilo božansko, čeprav nam je tu in tam ponagajal veter in smo morali reševati “ogenj”. Golaž je bil odličen, kar je na koncu dokazovala prazna posoda.

Aktivna nedelja na Banovi domačiji

Artiški dnevi

Aktivna nedelja na Banovi domačiji

sobota, 16. september 2023, 7.00

Golažijada 2023 in pohoda po Artiški sadjarski pešpoti

Nedelja je najlepša v dobri družbi. Za to smo poskrbeli vsi mi člani TD Artiče in vsi vi obiskovalci našega dogodka, za zaključek poletja. Dan je bil kot nalašč za sproščen sprehod, spodbujanje naših kuharjev pri ustvarjanju golaža ter druženje v naravi.

Nogometni turnir med krajevnimi skupnostmi občine Brežice

Artiški dnevi

Nogometni turnir med krajevnimi skupnostmi občine Brežice

petek, 15. september 2023, 9.00

Nogometno igrišče Artiče

Prvi turnir v sodelovanju s športno zvezo Brežice in ZPTM Brežice je več kot uspel. Turnir je potekal med krajevnimi skupnostmi Občine Brežice. Udeležilo se ga je 9 ekip.

Hvala vsem udeležencem, obiskovalcem, navijačem in vsem članom prostovoljcem za dobro vzdušje Hvala tudi sponzorju Zavarovalnica Triglav in vsem drugim ki ste prispevali k izpeljavi dogodka.

Prvo mesto so osvojili: TD Artiče KS Artiče

Drugo mesto so osvojili: KS Pišece